Trening na podwórku: ćwiczenia, które zmotywują całą rodzinę

Trening na podwórku: Ćwiczenia, które zmotywują całą rodzinę

Często brakuje nam motywacji do regularnej aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli ćwiczenia są monotematyczne i nudne. Jednak trening na podwórku może być doskonałym rozwiązaniem, które zmotywuje całą rodzinę do wspólnego działania i sprawi, że aktywność fizyczna stanie się przyjemnością. W tym artykule przedstawimy siedem różnych ćwiczeń, które można wykonać na podwórku i które będą atrakcyjne nawet dla tych, którzy nie są fanami intensywnego wysiłku.

 1. Zabawa w przeciąganie liny
  Zorganizujcie zabawę w przeciąganie liny- podzielcie się na dwie drużyny i spróbujcie przeciągnąć ją na swoją stronę. To świetny trening siłowy, który angażuje wiele partii mięśniowych. Niezapomniany wspólny wysiłek i rywalizacja sprawią, że cała rodzina będzie miała świetną zabawę.

 2. Skoki na trampolinie
  Jeśli posiadasz własną trampolinę na podwórku, wykorzystaj ją do serii różnorodnych skoków. Możecie organizować konkursy na najwyższy skok, najbardziej skomplikowany trik lub po prostu oddać się szaleństwu na sprężystej powierzchni. To świetny sposób na aktywność fizyczną i rozwijanie koordynacji ruchowej.

 3. Wspinaczka na drzewo
  Korzystając z przygotowanych wcześniej odpowiednich drzew lub drabinek, spróbujcie wspiąć się jak najwyżej. Wspinaczka angażuje wiele mięśni zwłaszcza w ramionach, brzuchu i nogach. To także doskonały trening równowagi i koordynacji ruchowej. Nie tylko będziecie mieli świetną zabawę, ale także zacieśnicie więzy rodzinne spędzając czas wspólnie na świeżym powietrzu.

 4. Przeplatanka i biegi
  Oznaczcie na podwórku kilka “stacji” gdzie każdy z członków rodziny musi wykonać określoną ilość przysiadów, pompek albo skoków. Po ukończeniu jednego ćwiczenia, należy szybko przejść do kolejnej stacji i wykonać kolejną serię ćwiczeń. Taki rodzaj treningu sprawia, że cała rodzina jest w ruchu i dodatkowo rozwija wytrzymałość.

 5. Zawody w rzucaniu piłką
  Rozstawcie na podwórku kilka celów i zorganizujcie zawody w rzucaniu piłką. Możecie wybrać różne odległości i punktować trafienia w cel. To świetna forma aktywności fizycznej, która angażuje zarówno wytrzymałość jak i precyzję ruchów. Każdy członek rodziny będzie miał okazję do poprawiania swoich umiejętności rzucających.

 6. Zumbowy trening na podwórku
  Jeśli cała rodzina jest fanem tańca, zorganizujcie trening Zumba na podwórku. Wybierzcie ulubione rytmy i zaangażujcie się w dynamiczne ruchy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią rytmiczną aktywność fizyczną, a jednocześnie nie chcą się nudzić na wielogodzinnych treningach. Tańczcie razem i bawcie się dobrze.

 7. Grono do gry w badmintona
  Zestawcie siatkę do badmintona na podwórku i stwórzcie własne boisko. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią szybką i dynamiczną grę z piłką. Badminton angażuje całe ciało i poprawia koordynację ruchową. Wprowadzenie trochę rywalizacji na podwórku może sprawić, że trening będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla wszystkich członków rodziny.

Trening na podwórku to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Poprzez różnorodność ćwiczeń, można zmotywować całą rodzinę do aktywności fizycznej, a jednocześnie umożliwić jej świetną zabawę.