Fit mama: jak ćwiczyć z dzieckiem i sprawić, żeby było to zabawą?

JAK ĆWICZYĆ Z DZIECKIEM I SPRAWIĆ, ŻEBY BYŁO TO ZABAWĄ?

Jak wiele mam wie, znalezienie czasu na regularne ćwiczenia może być niezwykle trudne. Jednak, łącząc przyjemne z pożytecznym, możemy ćwiczyć razem z naszymi dziećmi i sprawić, żeby było to zarówno dla nas, jak i dla nich, prawdziwą zabawą. W tym artykule przedstawiam różne pomysły na twórcze i aktywne zajęcia, które możemy wykorzystać, by być fit mamą i cieszyć się aktywnym czasem z naszymi najmłodszymi!

Rozpocznij od aktywności, którą uwielbiacie
Często, najłatwiej zainteresować dziecko aktywnością, która nam najbardziej odpowiada. Jeśli uwielbiamy jazdę na rowerze, możemy wziąć ze sobą nasze maluchy na rodzinne wycieczki. Jeżeli preferujemy bieganie, możemy zakupić specjalny wózek do joggingu i razem z naszym dzieckiem cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

Organizuj pikniki w parku
Wykorzystajmy piękne dni, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. Zamiast siedzieć na huśtawce lub ławce, możemy razem z dzieckiem poćwiczyć. Spróbujmy wykonywać pompki, przysiady, skakanki i inne proste ćwiczenia. Możemy również zorganizować piknik z rodziną i przygotować zdrowe przekąski, takie jak warzywa, owoce i kanapki z pełnoziarnistego chleba.

Zorganizuj zajęcia taneczne
Przeskakujące i pełne energii ruchy taneczne są idealne do ćwiczeń wraz z dzieckiem. Wybierzmy ulubioną piosenkę i razem zaczynamy tańczyć! Możemy podskakiwać, kręcić się, robić różne figury. To nie tylko świetny sposób na sprawienie, żeby nasz maluch był aktywny, ale również doskonały trening dla naszej wytrzymałości i równowagi.

Utwórz tor przeszkód w ogrodzie
Większość dzieci uwielbia różnego rodzaju przeszkody. Wykorzystajmy to, tworząc tor przeszkód w naszym ogrodzie. Możemy użyć różnych przedmiotów, takich jak hula-hop, skakanka, drabinka czy nawet worek treningowy. Wymyślmy różne zadania, które będziemy musieli pokonać i zachęćmy nasze dziecko do udziału w zabawie. To świetna okazja do spędzenia aktywnego czasu razem i wzmocnienia naszych mięśni.

Uczyń z domowych obowiązków trening
Codzienne obowiązki domowe mogą być doskonałą okazją do aktywności fizycznej. Przykładamy odpowiednie skarpetki, podłączamy ulubioną muzykę i zaczynamy sprzątać. Skoki na rusztowaniu, ugięcia podczas odkurzania, przysiady podczas zmywania – możliwości jest wiele! Nie tylko wykonamy nasze obowiązki, ale również spalimy trochę kalorii.

Uwzględnij ćwiczenia wzmacniające
Ważne jest, aby oprócz ćwiczeń cardio, poświęcić czas na wzmacnianie mięśni. Razem z dzieckiem możemy wykonywać proste ćwiczenia, które nie tylko pozwolą nam się rozciągnąć, ale również wzmocnią nasze ciało. Przykłady to: przysiady, pompki, unoszenie nóg i ćwiczenia na brzuch. Możemy tworzyć różne zestawy ćwiczeń i robić je razem z naszym maluchem.

Znajdź lokalne zajęcia dla rodziców i dzieci
Wielu miejscowych klubów fitness oferuje specjalne zajęcia dla rodziców i dzieci. Może to być wieczór jogi, zumba dla całej rodziny lub lekcje tańca. To doskonała okazja do poznania innych rodziców i umożliwia nam wprowadzenie większej różnorodności w nasze treningi. Dodatkowo, podczas tych zajęć wspieramy zdobywanie pewności siebie u naszego dziecka i promujemy zdrowy styl życia.

Podsumowując, być fit mamą i dbać o aktywność fizyczną nie musi oznaczać rezygnacji z czasu spędzanego z naszym dzieckiem. Wręcz przeciwnie, możemy razem bawić się, ćwiczyć i tworzyć silne więzi rodzinne. Wykorzystajmy naszą kreatywność i zapał do znalezienia aktywności, która będzie równocześnie dla nas i dla naszego malucha prawdziwą przyjemnością. Przecież ćwiczenia to nie tylko sposób na zdrowie, ale również na szczęście i dobre samopoczucie!