Przygotuj się do biegu na 10 km

Każda dziewczyna chce pobiec w biegu na 10 km, ale bardzo mało jest osób, które mają zdolność do biegania na dystansie 10 km. Nie wiem czy już wcześniej czytałaś tego bloga, ale jego tematem jest to jak przygotować się do biegu na 10km.

Każdy wie, że bieg na 10km jest najpopularniejszym dystansem biegowym wśród wszystkich biegaczy. W biegu na 10km nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie.

Dlaczego nazywa się to biegiem na 10k?

Otóż nazywa się on 10 km, ponieważ jest to dystans, który biegacze muszą pokonać w ciągu 10 minut. Istnieją różne poziomy dystansów biegowych, w których 10 km jest najniższym poziomem, a najwyższym poziomem jest maraton.

Jak przygotować się do biegu na 10 km?

Zanim zaczniesz przygotowywać się do biegu na 10 km, powinieneś mieć pojęcie o intensywności biegu. Będziesz musiał również rozważyć długość biegu i dystans pokonywany w biegu.

Jeśli chcesz biegać na krótszym dystansie, to powinieneś zacząć ćwiczyć do biegu na 5 km. Z drugiej strony, jeśli chcesz biegać na dłuższym dystansie, wtedy musisz zacząć trenować do półmaratonu lub pełnego maratonu.

Trening do biegu na 10 km:

Przed rozpoczęciem treningu do wyścigu na 10 km, powinieneś dobrze poznać swoje ciało i aktualną kondycję fizyczną. Jeśli masz jakąś kontuzję, to najpierw należy się nią zająć, a dopiero potem rozpocząć trening.

W przypadku biegu na 10 km, powinieneś rozpocząć trening na tydzień lub dwa przed wyścigiem. Dzięki temu będziesz psychicznie przygotowany do tego wydarzenia. Po 2 tygodniach właściwego treningu, możesz rozpocząć trening do wyścigu na 10 km.

Podczas treningu będziesz musiał ćwiczyć tempo i szybkość biegu. Powinieneś mieć zegarek do biegania, abyś mógł zapisywać swój trening i śledzić swoje postępy.

Odżywianie na wyścig na 10 km:

Nie ma potrzeby, aby jeść cokolwiek podczas wyścigu na 10 km, ale powinieneś pić wodę przed i po wyścigu. Powinieneś również mieć dobrą ilość węglowodanów, aby utrzymać energię, a także poprawić wytrzymałość.

Powinieneś również przygotować się do wyścigu jedząc odpowiednią ilość białka przed wyścigiem. Po wyścigu trzeba będzie pić dużo wody.

Wnioski:

Powyższe punkty są najlepszymi wskazówkami, jak przygotować się do biegu na 10 km, ale nie będzie to działać dla każdego. Każda osoba ma inny typ ciała, więc musisz się odpowiednio przygotować.