Jakie są niektóre wspólne pozycje jogi, które sprawiają, że twoje ciało jest silne?

Joga jest słynną indyjską filozofią, która została stworzona przez starożytnych indyjskich mędrców. Słowo joga oznacza zjednoczenie. A termin unia oznacza integrację. Kiedy uprawiamy jogę, uczymy się jednoczyć nasze ciało, umysł i duszę. Uczymy się również żyć zgodnie z uniwersalną prawdą. Joga jest praktyką, która uświadamia nam nasze wewnętrzne “ja”.

W ostatnich czasach joga jest uznawana za reżim fitness i wiele osób stosuje ten reżim fitness. Osoba, która chce być sprawna powinna zacząć uprawiać jogę. Korzyści płynące z jogi są nieograniczone i każdy chce spróbować. Ale wiele osób nie wie, które pozy jogi wzmocnią nasze ciało, a które uczynią nas elastycznymi.

Wiemy, że joga jest jedną z najlepszych form fitnessu i pomaga budować silne mięśnie. Wiemy, że musimy wykonywać ciężkie ćwiczenia siłowe, aby uzyskać mięśnie i siłę. Ale nie wszyscy ludzie, którzy starają się uzyskać sprawność fizyczną, mogą sobie pozwolić na wykonywanie treningu siłowego.

W tym artykule omówimy, jakie są niektóre wspólne pozy jogi, które sprawiają, że twoje ciało jest silniejsze.

1. Postawa drzewa

Jest to jedna z najczęściej stosowanych pozycji jogi. W tej postawie stajemy w pozycji opartej o drzewo. I trzymamy nogi prosto i w tej postawie powinniśmy czuć, że całe nasze ciało jest wspierane przez drzewo.

2. Headstand

Jest to jedna z najtrudniejszych pozycji jogi. W tej pozie balansujemy naszym ciałem, wyciągając nogi w powietrze. Jeśli jesteś w stanie wykonać tę pozycję, wtedy możesz z łatwością wykonać inne pozycje jogi.

3. Postawa Wojownika

W tej pozycji podnosimy ręce do nieba. Nasze ciało jest podniesione z ziemi i stoimy prosto.

4. Boczna deska

Jest to kolejna popularna postawa jogi, która jest używana przez wiele osób. W tej postawie leżymy na podłodze, a nasze ciało jest proste.

5. Wygięcie w przód w pozycji siedzącej

Ta postawa jest bardzo łatwa i prosta do wykonania. W tej postawie zginamy nasze ciało do przodu. Ta pozycja jest również znana jako pozycja dziecka.

6. Pozycja kobry

Pozę Cobra jest najtrudniejszą pozą na liście póz jogi, które uczynią cię silnym. W tej pozie stoimy prosto, a nasze ciało jest wygięte jak wąż.

7. Plough Pose (pozę pługa)

Jest to kolejna prosta pozą jogi, która sprawi, że twoje ciało będzie silne. W tej pozie leżymy na podłodze, a nasze ciało jest wygięte jak pług.

8. Nogi w górę ściany

Jest to jedna z najbardziej podstawowych pozycji jogi. W tej postawie leżymy i podnosimy nasze ciało o ścianę.

Wnioski:

Podzieliłem się z Tobą kilkoma najważniejszymi pozami jogi, które sprawią, że Twoje ciało będzie silne. Te pozycje jogi są bardzo proste i łatwe do praktykowania. Możesz łatwo nauczyć się tych pozycji, jeśli jesteś początkujący i mam nadzieję, że zaczniesz praktykować jogę.