Jak zrobić przysiady Tabata

Squaty są najbardziej podstawowym ćwiczeniem, które każdy musi praktykować. W dzisiejszym pokoleniu, przysiady są nadal najbardziej skutecznym ćwiczeniem do budowania siły i mocy. A najważniejsze jest to, że nie są one nudne ani zbyt trudne do wykonania.

Ale, niektórzy ludzie mogą napotkać problemy podczas wykonywania przysiadów, ale jeśli znasz odpowiednią technikę, możesz łatwo wykonywać przysiady i nie musisz się martwić o kwestie bezpieczeństwa.

Przede wszystkim, czym są przysiady?

W prostych słowach jest to ćwiczenie, w którym musisz podnosić swoje ciało w górę i w dół powoli. Pomaga to wzmocnić nogi i daje wymaganą moc i wytrzymałość.

Oto różne korzyści z wykonywania przysiadów:

Sprawiają, że twoje ciało jest silniejsze

Pomagają uzyskać tonizowane i silne ciało

Utrzymują twoje ciało w dobrej kondycji

Trzymają cię z dala od wszelkich chorób

Pomagają wzmocnić mięśnie pleców

Pomagają spalić tłuszcze

Sprawiają, że jesteś szczupły i sprawny

Pomagają w utracie wagi

A najważniejsze jest to, że nie szkodzą Twoim stawom.

Dlaczego powinieneś robić przysiady?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś robić przysiady, ale powiem Ci o najczęstszym z nich.

Pomaga ci schudnąć

Tak, dobrze słyszałeś, przysiady pomogą Ci spalić tłuszcz i jest to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie szczupłego i stonowanego ciała. Pomoże Ci zbudować masę mięśniową i zwiększyć metabolizm organizmu.

Jak robić przysiady Tabata

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozgrzać swoje ciało. To przygotuje twoje ciało do przysiadów i sprawi, że będzie ono sprawne.

Zacznij od jakiegoś lekkiego cardio, a następnie wykonaj kilka ćwiczeń z ciężarem ciała. Po tym, trzeba zrobić trochę pracy rdzenia, a następnie rozpocząć rzeczywisty trening squat.

Nie spiesz się z przysiadami.

Jeśli spieszysz się z przysiadami, wtedy będzie to bardzo trudne dla ciebie, aby wykonać przysiady i poczujesz ból w kolanach. Upewnij się więc, że nie spieszysz się z przysiadami.

Ćwicz je przez minimum 8 do 10 minut.

Jest to najważniejsza rzecz, którą musisz ćwiczyć przez minimum 8 do 10 minut.

Ćwicz go rano przed śniadaniem.

Jeśli będziesz ćwiczyć go rano, wtedy nie będziesz czuł się zmęczony podczas wykonywania go wieczorem.

Wnioski:

Tak więc, teraz wiesz jak robić przysiady tabata, ale jest wiele osób, które nie wiedzą jak to zrobić. Więc jeśli chcesz wiedzieć jak robić przysiady tabata, to sprawdź ten film. Podzielę się z Tobą również kilkoma prostymi wskazówkami dotyczącymi wykonywania przysiadów.