8 korzyści zdrowotnych płynących z jabłek

Jabłka są znane jako najzdrowsze dostępne owoce. Jest to najbardziej popularny owoc ze względu na swój pyszny smak i wysoką wartość odżywczą. Ale większość z nas nie wie o korzyściach zdrowotnych jabłek.

Oto 8 korzyści zdrowotnych z jabłek, które Cię zaskoczą.

1. Utrata wagi

Jabłka są bogate w błonnik i wodę. Wysoka zawartość błonnika pomaga w utracie wagi. Oprócz tego, jabłko jest również dobrym źródłem witamin. Sprawi więc, że poczujesz się pełna i nie będziesz miała ochoty na jedzenie.

2. Zdrowie mózgu

Jabłko jest doskonałym źródłem witaminy K i magnezu, z których oba są niezbędne dla zdrowia mózgu. Witamina K jest niezbędna do krzepnięcia krwi, a magnez jest wymagany do normalnego skurczu mięśni.

3. Zdrowie skóry

Jabłka zawierają dużą ilość beta-karotenu. Beta-karoten jest przeciwutleniaczem, który zapobiega rakowi skóry i chroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

4. Zdrowie serca

Jabłko zawiera dużą ilość antyoksydantów, które są niezbędne dla zdrowia serca. Przeciwutleniacze znajdują się głównie w skórce jabłka.

5. Zapobieganie cukrzycy

Według najnowszych badań, dieta zawierająca jabłka może zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy.

6. Kaszel i przeziębienie

Mówi się, że zjedzenie jabłka przed pójściem spać pomoże Ci pozbyć się kaszlu i przeziębienia.

7. Zdrowie oczu

Jedną z najważniejszych rzeczy, aby utrzymać zdrowe oczy jest przyjmowanie witaminy A. Jabłka zawierają dużą ilość witaminy A i pomaga ona w zdrowiu oczu.

8. Zdrowe zęby

Jabłka mają wysoką zawartość potasu, co pomaga w budowaniu silnych zębów.

Wnioski:

Jestem pewna, że wyżej wymienione wskazówki nie pozwolą Ci odczuwać głodu jedzenia i pomogą Ci zachować zdrowie. Jeśli chcesz poznać więcej korzyści zdrowotnych płynących z jabłek, to możesz odwiedzić mój post – How to get Rid of Blackheads Using Apple.