12 ćwiczeń na plecy, które pomogą ci uzyskać silne i proste plecy

Bardzo często słyszałeś określenie “ból pleców”, ale nie możesz go powstrzymać, ponieważ jest to jeden z najczęstszych problemów, z którymi borykają się ludzie w każdym wieku. Jeśli masz silne i proste plecy, nigdy nie będziesz miał takich problemów.

Oto kilka prostych ćwiczeń na plecy, które pomogą Ci uzyskać silne plecy i proste plecy.

Leżenie ze stopami między nogami

Leżenie na łóżku z plecami na krawędzi łóżka jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych ćwiczeń na plecy. Jeśli masz słabe plecy to to ćwiczenie jest dla Ciebie najlepsze.

Spróbuj stanąć pod ścianą i podnieść ramiona

Stanie pod ścianą pomoże Ci rozciągnąć plecy, a także zwiększy siłę rdzenia. Po prostu podnieś ramiona nad głowę, a następnie przytrzymaj je i trzymaj ręce prosto.

Spróbuj deski

Plank jest jednym z najlepszych ćwiczeń na plecy. Dzięki niemu wzmocnisz swój rdzeń i swój abs. W tym ćwiczeniu musisz utrzymać ciało prosto, a ramiona muszą być proste.

Siad na podłodze

Jeśli usiądziesz na podłodze ze złożonymi nogami, wtedy pomoże Ci to rozciągnąć plecy. Wystarczy zgiąć kolana i podnieść nogi.

Zrób curl up

Curl up to proste i skuteczne ćwiczenie na plecy. Musisz położyć się na podłodze i umieścić ręce za głową. Następnie podnieś klatkę piersiową, podnieś barki i podnieś głowę. Przytrzymaj to przez 10 do 15 sekund i powtórz 3 do 5 razy.

Rozciągnij plecy

Po prostu połóż się na podłodze i rozłóż swoje ciało w linii prostej. Pochyl głowę do przodu i dotknij czołem podłogi. Teraz podnieś głowę do góry i przywróć ją do pozycji, w której się znajdowała. Powtórz tę czynność 10 razy.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych i łatwych ćwiczeń na plecy, które pomogą Ci uzyskać silne plecy. Powinieneś spróbować ich raz w tygodniu, aby zobaczyć wynik.